שאיבת ביוב

שאיבת ביוב כל הנתונים עבור השירות

מערכת הביוב היא הכרחית לתפקוד התקין של כל מבנה ומבנה. עם כל החשיבות המכרעת של מערכת ביוב שפועלת על פי הספר, צריך לזכור שרשימת התקלות האפשריות רחבה בכל קנה מידה. אם הביוב נסתם, אתם חווים הצפה או סתם מעוניינים לבצע פעולת תחזוקה בסיסית שתמנע מהם המון צרות בהמשך, הפתרון המתבקש הוא שאיבת ביוב – אחד ממכלול השירותים המוצעים על ידי טל אחזקות.

איך מתבצע תהליך הזמנת שירות?

מחייגים אלינו להזמנת שירות שאיבת ביוב 050-8005643 או משאירים פנייה בטופס צור קשר

קובעים פגישה עם המומחים שלנו, אנחנו עובדים בפריסה ארצית

אנחנו מגיעים למקום בו העבודה מתבצעת ונותנים הצעת מחיר מסודרת

שאיבת ביוב

הסוגים המרכזיים של שאיבת ביוב

שאיבת ביוב עשויה להשתנות בהתאם למאפייני המבנה והמיקום של תשתית הביוב ביחס אליו:

 

בור משאבה

את הסקירה אנחנו מתחילים עם בור משאבה, הנדרש במקרה של דירות שממוקמות מתחת לפני הקרקע. בעוד שבמצבים אחרים אפשר להסתמך על התנועה הטבעית של הנוזלים ועל כוח הכבידה שיאפשר הגעה שלהם לביוב – בהיעדר חסימות ופגמים בצנרת, כמובן – במקרה של דירות מתחת לתשתית הביוב יש צורך במשאבת ביוב מיוחדת (משאבה טבולה). את המשאבה משלבים במערכת האינסטלציה בשלבים המוקדמים מאוד של הקמת המבנה, מכיוון שלאחר מכן זוהי משימה מורכבת עד בלתי אפשרית.

הבעיה היא שמשאבה עתידה להתלקל מפעם לפעם, מצב הדורש פתרון. סביר מאוד להניח שלפני שיהיה אפשר לתקן או להחליף את המשאבה, תידרש שטיפה יסודית שלה. אופן ביצוע השאיבה משתנה בהתאם לתנאי השטח והמשאבה, החל משאיבה בסיסית הנעשית על ידי אינסטלטור מוסמך ועד לשאיבת ענק הדורשת כבר ביובית וציוד מתקדם אחר.

בור ספיגה ובור רקב

התרחיש השני הוא זה בו מותקנים במקום בורות ספיגה ובורות רקב, שאמורים להחליף את הביוב הסטנדרטי כאשר אין תנאים המאפשרים חיבור של תשתית הביוב לצנרת העירונית. את מי הספגים מרכזים בבור הספיגה, כך שהם יוכלו להיספג בתוך הקרקע. כדי לספק מענה למוצקים ולשומנים, שמן הסתם לא נרצה שייספגו באדם, נבנה בור רקב אשר בור הספיגה מחובר אליו.

במקרה בו תשתית הביוב כוללת בור ספיגה ובור רקב, יש צורך לבצע שאיבה של הביוב באופן תקופתי (החל מכמה פעמים בשנה ועד לאחת לכמה שנים, בהתאן לסוג תשתית הביוב והיקף השימוש בה) כדי להסיר ממנו את כל מה שדורש הוצאה ולמנוע מצב בו שאריות השומנים ייספגו בקרקע והמוצרים יישארו בתחתית הקרקע. שאיבה מהסוג הזה נעשית באמצעות ביובית, כשאת תכולת השאיבה מפנים לאחד האתרים המורשים הפועלים לצורך זה בישראל.

פתיחת סתימה

התרחיש הבא הוא נפוץ, ועלול להיות מנת חלקו של כמעט כל מבנה ומבנה ישראל. סתימה בביוב עלול להיגרם עקב מכלול גורמים, כאשר בפשוטים שבהם נוכל לפתוח את הסתימה באמצעות אינסטלטור הנעזר בציוד די בסיסי, או אפילו באמצעות אביזרים שיכולים להימצא לנו בבית. סתימות מורכבות, שנגרמו בעומק הצנרת או עקב גורמי סתימה מורכבים במיוחד, עשויות לעומת זאת לדרוש כבר שאיבת ביוב.

חשוב לציין שלא תמיד יש צורך לבצע את שאיבת הביוב כשלעצמה. בחלק גדול מהמקרים אפשר להשתמש בתכונות הטבעיות של ציוד השאיבה כדי להמיס את המוצקים הגורמים לסתימה, לחתוך שורשים שגדלו שם וכן הלאה. במצבים מורכבים יותר תידרש כבר להתבצע אותה שאיבה, בין אם למטרת פתיחת הסתימה ובין אם מעוניינים להשתמש בה על מנת לאתר את המקום בו נמצא פתח הניקוז. כאשר מבצעים את שאיבת הביוב לצורך פתיחת סתימה, הצפי הוא להתייקרות של העלות הכוללת בכמה מאות שקלים.

כמה עולה שאיבת ביוב?

האמת היא שטווח המחירים של שאיבת ביוב הוא רחב בכל קנה מידה, ומושפע בין השאר מסוג הבור הרלוונטי, מהיקף השאיבה הדרוש, מעומק השאיבה, מפעולות נוספות שיש לבצע לפני או אחרי השאיבה ועוד. כך למשל אם נדרשת הגעה לעומק הגדול מזה של אורך צינור משאבת הביובית (לרוב סביב עשרה מטרים), אין מנוס אלא לחבר אליו צינורות המייקרים את העבודה בכמה מאות או אלפי שקלים.

מצב בו נדרשת שאיבה מאסיבית במיוחד, או התמודדות עם חומרים מורכבים, עלול לייקר אף הוא את הסכום הדרוש עבור השאיבה. הסיבה היא שהם דורשים מהחברה המבצעת את השאיבה להקדיש למשימה זמן רב יותר, או להשתמש בציוד מתקדם שעלות התפעול שלו יקרה בצורה משמעותית.

כדי להפוך את התמונה למורכבת אפילו יותר, נציין כי טווח המחירים בין חברות שונות הפועלות בשדה המשחק רחוק מלהיות קבוע גם כן. יש מצבים שבהם נסיבות הזמנת השירות משפיעות על המחיר: הצפי הוא ששאיבת ביוב המתבצע באזור מרוחק תהיה יקר יותר מאשר בלב מדינת ישראל, לדוגמה. מקרי חירום הדורשים ביצוע של השאיבה בשעות הלילה, בשבתות או במועדי ישראל צפויים להביא להתייקרות של השאיבה בכמה עשרות ולעיתים גם מאות אחוזים. לא קשה להבין מדוע.

טל אחזקות

 

איך אנחנו נוכל לסייע לכם?

"טל אחזקות" מבצעת עבודות אינסטלציה ותשתית בפריסה גיאוגרפית רחבה במיוחד, הכוללת בין השאר את אזור המרכז, השרון וירושלים. החברה מספקת מכלול רחב של פתרונות בתחומים אלו, החל מפעולות בסיסיות דוגמת פתיחת סתימות או תיקון נזילות ועד לפרויקטים שלמים של תשתית, כגון החלפת צנרת מלאה. היא מבצעת שאיבת ביוב לאחת המטרות שתוארו כאן באמצעות ציוד מתקדם ותקני, המותאם לכל משימה באופן אישי.

"טל אחזקות" שמה לה למטרה לספק ללקוחותיה את השירות בזמינות הגבוהה ביותר האפשרית. המענה שלה לקריאת הלקוחות הוא מהיר, ובחלק גדול מהמקרים גם מיידי. החברה פועלת סביב השעון (למעט בשבתות), ומציעה בדרך זו פתרונות גם במצבים הדחופים שאינם סובלים כל דיחוי.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה או בקשה, לקבל מאנשינו ייעוץ ראשוני ולתאם ביקור שלנו במבנה הרלוונטי, בו נוכל להסביר לכם את הבעיה ונציג בפניכם את הפתרונות האפשריים. בכל מקרה ומקרה אנחנו מתחייבים ללכת לקראת בכל מובן, כולל עלות מתן השירות, ולעמוד לשירותכם גם בעתיד.

5/5 - (5 votes)