החלפת צנרת

כל המידע והנתונים על החלפת צנרת

אין צל של ספק שבין המערכות הנמצאות בבית או במבנה מסוים, צנרת היא אחת החשובות ביותר לתפקוד התקין שלנו (ורבים יגידו שאף החשובה ביותר). קל לשכוח שהצנרת שלנו קיימת, למעט בעיות נקודתיות המשבשות את שגרת החיים ופוגעות באיכותם. עם זאת בפועל מדובר במערכת שנוטה לסבול מבלאי ומנזקים שונים, ובכך להסב נזק חמור יותר ממה שאתם חושבים. אלו הם רק חלק מהמצבים בהם חשוב לשקול בחיוב פנייה לחברה המבצעת החלפת צנרת.

מתי נדרשת החלפת צנרת?

צנרת עלולה לסבול כאמור משורה ארוכה של נזקים. לעתים אנחנו סובלים מפיצוץ בצנרת, בו ברור מדוע חובה לטפל בבעיה בהקדם: אם בעל המקצוע מתרשם שתיקון נקודתי לא יספיק כאן, או ממליץ בכל מקרה לעבור לצנרת מתקדמת יותר, עולה הצורך בהחלפה. צנרת ישנה עלולה לסבול משורה ארוכה של תקלות, ואף לפגוע בטיב המים המועברים בתוכה. הדוגמה המובהקת היא צנרת מתכת, שנוטה לצבור על גביה חלודה המביאה לכך שאתם צורכים מים שהם הכול חוץ מבריאים. בנוסף לכך צנרת מתכת נוטה לפורענות בעקבות לחץ המים בתוכה, שעלול לגרום לסדקים וכתוצאה מכך לנזילות.

כיום ברירת המחדל היא להשתמש בצנרת מפלסטיק, וההחלפה של הצנרת הקיימת יכולה בהחלט לכלול יישור קו גם מהבחינה הזו. צנרת מפלסטיק מציעה כמה יתרונות מובהקים: צינורות שעשויים מפלסטיק אינם צוברים קורוזיה (חלודה), ולכן לא תסבלו מפגיעה אפשרית באיכות המים. הצינורות נחשבים לגמישים, ולכן קטנים הסיכויים למצבי שבר או סדק בעת תזוזה. בנוסף לכך ההתקנה עצמה נעשית מהירה יותר ולרוב גם זולה משמעותית בהשוואה לצינור מתכת.

יש כיום סוגים שונים של צנרות, וההחלטה לגביהן יכולה לקחת בחשבון גם את מאפייני המבנה, תנאי האקלים השוררים בו, התקציב שעומד לרשות המתקינים וכן הלאה: אם האזור בו נמצאת הצנרת נוטה להיות בעל טמפרטורות נמוכות במיוחד בחודשי החורף, למשל, חשוב צנרת הנחשבת לעמידה במיוחד בחשיפה לטמפרטורות נמוכות עד קיצוניות. דוגמה נוספת היא קוטר הצנרת, אשר ההחלטה לגביו צריכה לקחת בחשבון את מספר המשתמשים בצנרת (מבחינה מעשית, נקודות מים) – ככל שיש יותר נקודות, נדרשת צנרת בעל קוטר גדול יותר. הדוגמאות שלהלן מסבירות מדוע חשוב לפנות אך ורק לחברות שמכירות את התחום ויכולות להעניק את הייעוץ הנקודתי ההכרחי כל כך.

החלפת צנרת

טיפול מונע, או פתרון לבעיה שכבר צצה?

ברמה הכללית, יש כמה תרחישים שהופכים את החלפת הצנרת לצעד מומלץ או אפילו הכרחי. התרחיש הראשון, והמומלץ פחות, הוא פשוט להמתין עד שהצנרת תתחיל "לזייף" או להיהרס לחלוטין, מה שיוסיף לחץ למשוואה ויהפוך את הטיפול למורכב יותר (מבחינה מעשית, החלפה של צנרת בנסיבות אלה עלולה להיות יקרה הרבה יותר). האלטרנטיבה הטובה יותר היא למנוע את הבעיות מראש.

החלפת צנרת היא רעיון מצוין בכמה תרחישים עיקריים. ראשית, לפני שרוכשים דירה – במיוחד כאשר מדובר בדירת יד שנייה – רצוי לחשוב בחיוב על החלפת הצנרת בכזו שתהיה מטבע הדברים חדשה, מודרנית ובטוחה יותר לשימוש. יש שמזמינים מומחה לבחון את מצב הצנרת באופן בלעדי, ויש כאלה שעושים זאת במסגרת בדק בית מקיף יותר. כך או כך, אין ספק שבמקרה בו הצנרת אכן ישנה במיוחד ו/או עשויה ממתכת חשוב להחליף אותה. אם עושים זאת לפני שעוברים להתגורר במבנה, התהליך כולו צפוי להיות פשוט יותר. החלפת הצנרת יכולה ליפול גם על מוכרי הדירה, בתרחישים מסוימים, או לכל הפחות להוזיל את המחיר הנדרש עליה.

את החלפת הצנרת מומלץ בהמשך לכך לבצע כאשר מעוניינים לרענן את המבנה, במסגרת הליך שיפוצים (ושימו לב: גם אם עדיין היא לא גורמת לנזקים). הסיבה פשוטה: אם כבר מכניסים את הבית לתהליך של שיפוצים, שיכלול בתוכו ככל הנראה פגיעה בשגרת החיים במבנה, רצוי לשקול בחיוב הוספה של תשתיות האינסטלציה והצנרת לתוך המשוואה. בכך הופכים את החיים במבנה לפשוטים יותר ומונעים את כאבי הראש הכרוכים בשיפוצים.

ומה באשר למקרה של תקלות בצנרת הקיימת, ובעיקר פיצוצים או נזילות? במקרה הזה, נראה שהמאפיינים הספציפיים של המקרה צפויים להשפיע על האפשרויות שלכם. אם מדובר במקטע פגום אחד, ברור שלאחר זיהוי מוקד הנזילה (שמצריך לעצמו בחלק גדול מהמקרים ציוד מתקדם, דוגמת מצלמה תרמית) אפשר לנסות ולטפל במקטע הפגום הספציפי באופן נקודתי. עם זאת לשיקול דעתו של בעל המקצוע להמליץ על החלפה של הצנרת כולה, בעיקר כשהוא מתרשם שהיא ישנה ובלויה, כאשר הוא מבחין בסימני קורוזיה על גביה וכן הלאה.

הפתרונות של טל אחזקות

טל אחזקות הפכה במהלך השנים לשדה דבר בתחום האינסטלציה והביוב, בין השאר בזכות פרופיל שירותים רחב הכולל בתוכו גם החלפת צנרת על סוגיה השונים. התהליך מול הלקוח מתחיל באבחון הבעיה הספציפית, כאשר באמצעותנו לאתר נזילות באמצעות ציוד המאפשרת הצגת תמונה מדויקת ומהירה של מקום הנזילה, מבלי שיש צורך בשבירת קירות או בהרמת מרצפות. את ההחלפה אנחנו מבצעים על פי הסטנדרטים הגבוהים המצופים בתחום, מבלי לעגל פינות או להתפשר על חומרים שהם פחות ממושלמים עבור המטרה שלהם.

החברה פועלת בפריסה גאוגרפית רחבה, לרבות אזור המרכז, השרון וירושלים. חשוב לנות להיות זמינים עבורכם סביב השעון. למרות שבחלק גדול מהמקרים אין צורך בהחלפה של הצנרת "כאן ועכשיו", אלא כפתרון מונע או כצעד תחזוקה תקופתי, נוכל לספק לכם גם מענה מיידי כאשר יש בכך צורך.

הצוות של טל אחזקות כולל אינסטלטורים מיומנים בעלי ניסיון עשיר, הנעזרים בציוד המתקדם ביותר המוצע כיום בשדה המשחק. אנחנו מגיעים לבית הלקוח או לבית העסק על מנת לאבחן את הבעיה ולפתור אותה מהיסוד, תוך הצגת כלל האפשרויות – אסור לשכוח שהבחירה בסופו של דבר היא של הלקוחות ושלהם בלבד. אנחנו מתחייבים להתנהל מולכם בהוגנות ולגבות סכומים הוגנים עבור השירותים השונים.

5/5 - (1 vote)