פתיחת סתימות

פתיחת סתימות כל המידע על השירות

סתימות הן מהבעיות הנפוצות ביותר במערכות האינסטלציה והביוב, כאשר סביר להניח שכל בית או בית עסק נתקלו בסתימה בדרגת חומרה כזו או אחרת בשנים האחרונות. בין אם המדובר הוא במים שאינם יורדים באסלה לאחר הדחה, במים עומדים בכיור, בהצפה במקלחת או בכל דבר אחר, הסתימה עלולה לשבש משמעותית את שגרת החיים במבנה. זאת לצד הסיכונים לריחות לא נעימים, להצפות הגורמות לנזק משמעותי (חשבו על רהיטים או מכשירי חשמל) או אפילו לסיכונים בריאותיים, בראשם החלקה.

למרות שסתימות עלולות להעלות לעיתים את מפלס הפאניקה בבית, בד בבד עם מפלס המים, צריך לזכור שזה ממש לא סוף העולם. כמעט כל אינסטלטור אמור להציע את השירות של פתיחת סתימות, אחד השירותים הבסיסיים העומדים בליבת המקצוע.

למה לא כדאי לעשות את זה בבית?

השאלה הראשונה שייתכן מאוד שתשאלו את עצמכם, הם היוודע דבר הסתימה, הוא האם אתם יכולים להתמודד עם הבעיה לבד. התשובה לשאלה הזו מורכבת, ובעיקר תלויית מקרה – הן הנסיבות הספציפיות של הסתימה והן הכישורים שלכם והציוד שעומד לרשותכם. סביר להניח שעם סתימה בדרגה קלה תוכלו להתמודד בצורה משביעת רצון באמצעות פומפה או ציוד בסיסי אחר שיש ברוב הבתים בישראל. יש מצבים בהם פתיחה של הסיפון תאפשר לכם להוציא את כל מה שלא אמור להיות בתוכו, ובכך לפתור את הבעיה. לעיתים מוצעים "פתרונות סבתא" דוגמת שפיכה של מלח, מים רותחים או סודה לשתייה.

אבל מה עושים במקרה של סתימות ארוכות ומורכבות יותר? ובכן, בתרחישים מהסוג הזה מי שניגש למלאכה ללא הידע או הכישורים עלול לראות את הבעיה נשמרת ואף נעשית חמורה יותר. באינטרנט תמצאו שורה ארוכה של מדריכים, בין אם כתובים ובין אם מדריכי וידאו, שעשויים להסביר איך לפתוח סתימות. בפועל ייתכן שהמוצג בהם פשוט לא יצליח מכיוון שהבעיה לא דומה בכל מאת האחוזים למה שרואים בסרטון, שיש לכיור או לאסלה הספציפיים מאפיינים ייחודיים וכן הלאה.

לכן יש שימליצו בכל מקרה לפנות לשירותיו של אינסטלטור מיומן – ורצוי שעה אחת קודם. סתימות הרי לא נוטות להיפתח מעצמן, אלא עלולות להיות חמורות יותר ואף להסב נזק ככל שהזמן חולף מבלי שהבעיה מטופלת כראוי.

יתרונות הפנייה לאינסטלטור

פתיחת סתימות בעזרת אינסטלטור מקצועי מחזיקה בכמה יתרונות חשובים. היתרון הראשון, אליו רמזנו מעלה, הוא שאחוזי ההצלחה של התיקון בדרך זו צפויים להיות גבוהים ואף מקסימליים. אינסטלטור מחזיק בציוד מתקדם ובמכשור שמאפשר לו לפתור ביעילות ובמהירות כל סוג של סתימה, מבלי להסב נזק. זאת כמובן להבדיל אלפי הבדלות מחלק מהמוצרים המשמשים לפתיחת סתימות במישור הביתי, דוגמת פותחי סתימות נוזליים, שעלולים לחולל נזק בלתי הפיך לצנרת.

אינסטלטור יציע לכם הרבה מאוד שקט נפשי, וזהו מצרך חובה בכל הנוגע למערכות האינסטלציה והביוב המקיפות אותנו. תוכלו להיות בטוחים שהוא מזהה את מקור הסתימה ופותח אותה לחלוטין, מה שימנע בעיה נוספת בעתיד הנראה לעין (דבר שממש אי אפשר לומר על פתיחת סתימות עצמאית). האינסטלטור יוכל לזהות דפוסים של שימוש לא נכון בתשתיות החשובות האלה ולהעניק דגשים שימנעו הישנות של הבעיה בעתיד. כך למשל ייתכן שהאינסטלטור ימליץ להחליף סיפון בחדש, במקום לתקן את הסיפון הקיים.

ברשות האינסטלטור כל הציוד הנדרש לפתיחת סתימות, קלות ומורכבות כאחד: מכשיר חשמלי לפתיחת סתימות צנרת, מוטות ביוב מקצועיים באורכים שונים, ידית מנואלה, אביזר חותך שורשים, משאבה ידנית וכן הלאה. אם הסתימה היא מורכבת מאוד לפתיחה, או ממוקמת בעומקים משמעותיים מתחת לפני השטח, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא להיעזר בביובית לצורך ריקון המים והוצאת הפסולת מהצנרת. בדרך כלל הביובית לא תימצא באמתחתו של אינסטלטור סטנדרטי, אלא רק כחלק מהמכשור של חברות מקצועיות הפועלות בשדה המשחק.

המחיר? ממש לא בשמיים

עובדה חשובה נוספת היא שברוב המקרים, העלות של פתיחת סתימות היא בהחלט בגדר הסביר. במקרים הפשוטים תשלמו עבור פתיחת הסתימה סכום שאינו גבוה בהרבה מעלות הביקור של אינסטלטור, כלומר, כמה מאות שקלים בלבד. סכום זה בטל בשישים אל מול האפשרות לפתור את הבעיה עד רמת היסוד, מבלי לקחת סיכונים לגרימת נזקים כאלה או אחרים. גם כאשר מדובר בעבודות מורכבות יותר, או כאלה הדורשות תכנון מוקפד, סביר להניח שהמחיר יישאר הוגן.

בטווח הארוך, פנייה לאינסטלטור היא הצעד הנכון וגם המשתלם עבורכם. אסור לשכוח שכל הניסיונות לפתוח את הסתימה באופן עצמאי, אם בכלל ניתן לעשות זאת, עלולים להיות כרוכים בזמן רב – וזמן כידוע שווה כיום לא מעט כסף. זאת כמובן לצד הסיכון הסביר בהחלט שהבעיה לא תיפתר, או אפילו תסב נזק שעלול להיות כרוך בהוצאות כספיות גבוהות.

אז איך מתחילים?

טל אחזקות היא חברה מקצועית המספקת מכלול רחב של פתרונות בתחום האינסטלציה, כולל פתיחת סתימות מסוגים שונים ובכלל רמות המורכבות. החברה נעזרת בצוות מיומן של אינסטלטורים, הפועל בזמינות גבוהה וסביב השעון על מנת לספק ללקוחות את המענה המקיף ביותר האפשרי – כולל מענה מיידי במקרה חירום, גם בשעות שאינן שגרתיות (לא בשבת). יתרון אחר הוא שאזורי הפעילות של החברה רחבים במיוחד, כאשר בין השאר ניתן להצביע על ערי גוש דן והמרכז, אזור השרון, אזור ירושלים ומודיעין ועוד.

צוות החברה מגיע למקום על מנת לאבחן את הבעיה ולהציע ללקוחות פתרונות מותאמים אישית. הציוד המתקדם העומד לרשות החברה מבטיח פתיחה יעילה ויסודית של הסתימה, מה שמאפשר לפתור את הבעיה ואף למנוע הישנות שלה בעתיד הנראה לעין. החברה ידועה בשירות האדיב שהיא מספקת ללקוחות ובליווי המקיף שלהם, שניתן לכל אורך הדרך. בכל מקרה ומקרה היא מקפידה לגבות מחירים הוגנים והולכים לקראת הלקוח כמה שהניתן.

5/5 - (1 vote)